کویل بخار

کویل بخار steam coil

کویل بخار

کویل بخار یک وسیله ساده و در عین حال موثر است که برای گردش بخار در یک حلقه بسته از طریق کویل ها استفاده می شود. در داخل این کویل، سیال معمولاً از بخار اشباع داغ تشکیل شده است که مقدار قابل توجهی گرما را به محیط اطراف خود منتقل می کند. در حالی که وظیفه اصلی مبدل حرارتی بخار، تنظیم دما در محیط های مختلف است، در محیط های صنعتی مانند صنایع غذایی نیز کاربرد دارد و یک راه حل اقتصادی برای گرم کردن فضاهای بزرگ نیز است.

شرکت تولیدی کویل رادیران، با بیش از پنجاه سال سابقه درخشان، مفتخر به تولید کویل های پوسته-لوله و فین تیوب با کیفیت و طول عمر بالا در ایران است.

مایعی که از طریق لوله‌های کویل بخار جریان می‌یابد معمولاً بخار اشباع شده با سطوح فشار مختلف است، به همین دلیل است که دو هدر در دو طرف کویل قرار می‌گیرند. برای بهینه سازی عملکرد، توصیه می شود کویل را روی یک سطح شیبدار نصب کنید. همانطور که بخار از هر ردیف لوله عبور می کند، گرما را به هوای اطراف منتقل می کند و باعث می شود دمای سیال کاهش یابد و منجر به تقطیر بخار شود. شیب مذکور، خروج این مایع را تسهیل می کند.

‎ در رادایران فرایند طراحی و ساخت کویل های بخار با نهایت دقت، به کمک دستگاه های اتوماتیک و مطابق با علم روز دنیا انجام میگیرد، که موجب افزایش راندمان و طول عمر دستگاه های تولیدی این شرکت می شوند

اشتراک گذاری پست