کویل آبی

کویل آبی

کویل آبی از کویل های مورد استفاده در تهویه مطبوع و سیستم‌های حرارتی و برودتی در صنایع مختلف مانند ساختمان، واحدهای صنعتی، تولیدی و… میباشد که به دلیل استفاده از آب به عنوان سیال درون تیوب ها به نام کویل آبی معروف است.

یکی از روش‌های متداول برای کاهش دمای تاسیسات صنعتی و یا افزایش دمای محیط، استفاده از آب میباشد. این مایع به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فردی مانند ظرفیت حرارتی بالا، در سردخانه‌ها و صنایع برودتی و حرارتی استفاده می شود. برای انتقال حرارت از این مایع به محیط یا دستگاه، از مبدلی تحت عنوان کویل آبی استفاده می کنند.

در کویل های آبی، آب با دمای مشخصی در درون تیوب ها حرکت کرده و هوا بر روی فین‌های آلومینیومی دمیده می شود، در نتیجه انتقال حرارت بین هوا و آبِ درون لوله ها اتفاق افتاده و عملیات برودتی یا حرارتی مورد نظر انجام میگیرد. شرکت رادایران با تجربه بیش از ۵۰ سال در تولید انواع کویل های آبی، قادر به طراحی و تولید این کویل برای استفاده های مختلف و با بالاترین کیفیت می باشد. کویل های آبی با فین آلومینیومی ساده و یا با پوشش ضد خوردگی از جمله بلوفین و گلدفین در رادایران تولید می شوند تا در شرایط مختلف بهترین عملکرد و دوام را داشته باشند.

اشتراک گذاری پست